10 POWODÓW, KTÓRE WARTO WZIĄĆ POD UWAGĘ PLANUJĄC ŚLUB 2021 - Po co Ci konsultant ślubny?

Aktualizacja: maj 27

#popradnikslubny #luxslub #luxeventdesigners #przyszlapannamloda #organizacjaslubu #organizacjawesela

Moim skromnym zdaniem, rola konsultanta ślubnego jest nieoceniona. Wiem, powiecie, że mówię tak bo nim jestem, ale mówię w ten sposób, bo wiem jakie pułapki czekają narzeczonych, ile godzin życia prywatnego pochłania to zajęcie. Wiem również, że wesele zorganizowane przez agencję ślubną będzie wyglądać lepiej, niż zorganizowane samodzielnie. Rozważając zatrudnienie konsultanta ślubnego, weźcie pod uwagę poniższe aspekty:


1. BEZ STRESU


Ślub jest jednym z najbardziej ekscytujących a za razem stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Większość osób zakłada, że organizacja i planowanie ślubu to czysta przyjemność przepełniona zabawą, romantycznymi momentami, pięknymi organizerami i kreatywnością.


TAK proces organizacji ślubu zawiera w sobie te elementy, ale jest zarazem bardzo stresujący. Ponieważ organizacja ślubu i wesela, wygląda trochę inaczej "od kuchni", i nie sprowadza się tylko do wyboru sukni ślubnej czy menu. Planowanie i organizacja ślubu to przede wszystkim emocje, które towarzyszą, nie tylko narzeczonym, ale i również ich rodzinom. W momencie pełnym emocji, warto mieć oparcie w kimś, kto będzie potrafił z dystansem spojrzeć na wszystko i wskazać odpowiednie rozwiązanie.


Jeszcze na początku 2019 nikt nie spodziewał się, że dojdzie do czegoś takiego jak ogólnoświatowa epidemia i, że nie będzie można organizować wesel! Sytuacja z koronawirusem pokazała, że wszyscy musieliśmy stać się bardziej elastyczni. Nasz zespół musiał szybko się dostosować do sytuacji i być ostoją dla naszych przyszłych par młodych. W ciągu tych kilku miesięcy mieliśmy do czynienia z szeregiem różnych emocji; jedne pary przyjmowały wszystko ze stoickim spokojem, z kolei inne panikowały, ale nie ma co się dziwić!!! Wesele za np. 3 miesiące a tutaj zakaz organizacji! Jak to wszystko zebrać, poukładać, zgrać podwykonawców aby przenieść (w miarę bezboleśnie) termin wesela, a wraz z nim wszystko to co już zostało zaplanowane, uzgodnione itd...


To wymagało nakładów pracy. Oczywiście można to wszystko samemu ogarnąć, ale tutaj wkracza dodatkowy stres.

Dlatego warto zwrócić się do profesjonalistów, którzy są przyzwyczajeni do sytuacji stresowych i będą działać nie ulegając emocjom. Również w razie problemów w "ten dzień" trzeźwo ocenią sytuację, zaradzą jej i będą pracować kiedy Wy i Wasi goście będziecie się bawić, czerpiąc przyjemność z tej cudownej uroczystości.


Również z punktu widzenia podwykonawców, współpraca z konsultantem ślubnym redukuje ich stres i problematyczne momenty, ponieważ inaczej współpracuje się z firmą (z którą już prawdopodobnie się współpracowało), a inaczej z osobą prywatną, która nie styka się na co dzień z branżą ślubną.


No a co jeśli kompletnie nie wiesz od czego zacząć, nie jesteś kreatywna, nie masz do tego głowy? To też jest powód aby zatrudnić wedding plannera, dzięki któremu cały proces organizacji będzie nie tylko przyjemny, ale również bardziej efektywny i ekscytujący!


2. CZAS


Za nim zaczniesz planowanie ślubu, zastanów się ile masz czasu wolnego, który możesz poświęcić na to zajęcie? Na ogół konsultanci ślubni poświęcają od 200 do 250 godzin na organizację każdego wesela - co praktycznie przekłada się na pełen etat!Decydując sie na współpracę z konsultantem ślubnym, przekażesz wszystkie te nieprzyjemne, nudne i czasochłonne zadania profesjonaliście, dzięki czemu odzyskasz czas wolny oraz unikniesz wielu rozczarowań.


Konsultant ślubny zajmie sie między innymi:

  • znajdzie odpowiednich podwykonawców,

  • zorganizuje spotkania,

  • upewni się, że umowy z podwykonawcami sa dobrze sporządzone,

  • przygotuje budżet,

  • stworzy harmonogram działań, który będzie ściśle przestrzegać,

  • dopilnuje wszystkich podwykonawców w dniu ślubu,

  • zajmie się zarządzaniem gośćmi (RSVP),

  • oraz wszystkimi problemami, które mogą się pojawić w trakcie organizacji.

Do powyższych zadań należy dodać wiele spraw administracyjnych, które są niezbędne, a z którymi trzeba sobie poradzić.


3. WAŻNE DETALE


Nie chodzi tutaj o elementy dekoracji,

a o istotne elementy, detale - kruczki prawne itd. Konsultanci ślubni po pierwsze uwielbiają detale, a po drugie wiedzą na co zwracać uwagę przeglądając kontrakty, faktury czy propozycje umów. Co w późniejszym czasie może zaoszczędzić narzeczonym stresu, czasu i przede wszystkim pieniędzy!
4. BUDŻET


Należy pamiętać, że rolą konsultanta ślubnego nie jest oszczędzanie pieniędzy narzeczonych, a spożytkowanie ich budżetu w najbardziej efektywny sposób. Wedding planner wie na co warto przeznaczyć większą sumę, a na czym lepiej zaoszczędzić, tak aby uzyskać zamierzony efekt i zadowolenie Państwa Młodych.

Konsultant ślubny, nie tylko jako osoba doświadczona w organizacji ślubów i wesel, ale również jako jako osoba z branży, ma dostęp do cen niższych niż Ty jako osoba prywatna, dlatego zawsze wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki, a także będzie trzymał(a) rękę na pulsie, przypominając Ci o wszystkich terminach płatności, czasami również dokonując opłat w Waszym imieniu.


Pamiętaj! Planując ślub należy oszacować budżet już na samym początku, jeśli będziesz współpracować z agencją ślubną, wówczas to konsultant ślubny oszacuje wydatki, a jeśli sama organizujesz wasz ślub, to zadanie należy do was. Aby opracować kosztorys musisz przede wszystkim znać przybilżoną liczbę gości, ponieważ wiele elementów ślubnych będziesz musiała pomnożyć przez liczbę gości. Kiedy już opracujesz budżet, dodaj do tego 10-15% kwoty awaryjnej. Lepiej gdy zostanie Wam jakaś nadwyżka na koniec, niż problem z poszukiwaniem dodatkowego funduszu w trakcie organizacji.


5. PODWYKONAWCY

Współpraca z podwykonawcami może być uciążliwa dla osób, które nigdy wcześniej z nimi nie współpracowały. Dlatego pomoc wedding plannera w tym aspekcie będzie nieoceniona.

Konsultant ślubny jest stałym klientem firm i obiektów, dlatego też warunki finansowe bedą lepsze dla wedding plannera, aniżeli dla osoby prywatnej.


Ponadto, konsultant ślubny z łatwością przekaże im wizję Waszego ślubu i wesela - a jest to ważne, bo często mamy do czynienia z wieloma różnymi podwykonawcami, którzy muszą dążyć do osiągnięcia jednego (wymarzonego przez Państwa Młodych) efektu końcowego. Można to porównać do ukladania puzzli, każdy element to inny podwykonawca, a cel ten sam - piękny efekt końcowy.6. ORGANIZACJA


Konsultanci ślubni są urodzonymi organiozatorami. Można powiedzieć, że oraganizowanie uroczystości płynie w ich żyłach. Jest to pasja, która napędza ich do działania. Dlatego oddając organizację Waszego wesela w ręce konsultanta ślubnego, pozostajecie w najlepszych rękach. To oni poświęcają czas na organizację, bo to ich praca - nie ma nic ważniejszego. Organizacja Waszego wesela to dla konsultanta ślubnego sprawa pierwszorzędna - to jej (jego) praca, a nie zajęcie wieczorową porą, w wolnym czasie.


LUX Event Designers nie organizuje kilku uroczystości w ten sam weekend - ponieważ jakość dostarczanych przez nas usług jest bardzo ważna. Poświęcamy się dla jednej tylko pary w danym terminie.

7. WIEDZA & DOŚWIADCZENIE

Wedding planner zna branżę ślubną, w końcu od lat współpracuje z różnego typu podwykonawcami - dzięki temu ma rozeznanie w czym są najlepsi. Wie również jak nimi zarządzać oraz czego oni oczekują od kosultantów ślubnych.

Skrupulatnie planują - wiedzą kiedy i co ma być wykonane. Np. w dniu ślubu, o poranku, konsultant ślubny obdzwania wszystkich dostawców upewniając się, że wszystko idzie zgodnie z planem. W razie problemów, szybko znajdzie rozwiązanie i zaradzi sytuacji kryzysowej.

Często Państwo Młodzi nawet nie wiedzą, że była jakaś sytuacja problematyczna, ponieważ dzięki nam, została rozwiązana szybko i efektywnie.


8. STYL


Konsultant ślubny jest na bieżąco z najnowszymi trendami, nowinkami i co najważniejsze, wie co się sprawdza, a co nie.

Wie również, jak wykreować wesele ponadczasowe, które pomimo upływy lat, zawsze będzie się dobrze prezentowało na zdjęciach i utkwi w pamięci gości. Doradzi w wyborze motywu przewodniego czy dekoracji.9. WIZJA


Dzięki doświadczeniu oraz pracy w branży konsultant ślubny z łatwością zrozumie Wasze potrzeby, marzenia i wizję ślubno-weselną, którą przekaże wszystkim podwykonawcom, a jest to niezmiernie ważne, ponieważ wszyscy, w dniu wesela mają pracować w kierunku realizacji marzenia Państwa Młodych. Podwykonawcy muszą wiedzieć, jak Wy sobie wyobrażacie Wasz ślub i wesele.


Wedding planner po konsultacji wstępnej, stworzy tzw. mood board, aby zaprezentować wizję Waszego wesela.

Zazwyczaj narzeczeni są proszeni o wypełnienie ankiety przedślubnej takiej jak ta, dzięki której konsultant ślubny dostosowuje ofertę dokładnie do Waszych potrzeb.


10. DZIEŃ ŚLUBU


W momencie nadejścia Dnia Ślubu Wasz konsultant ślubny spędził już mnóstwo czasu planując i organizując ten cudowny dzień. Jest to punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia i możecie być pewni, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik oraz wielokrotnie sprawdzone. Dzięki temu w relatywnym spokoju — bo przecież emocje związane z zawarciem małżeństwa będą nadal Wam towarzyszyły — możecie się oddać romantycznym uniesieniom i cieszyć się tym wspaniałym dniem, który bardzo szybko minie!Często spotykam się z opinią, że poprzez zatrudnienie konsultanta ślubnego przyszła Panna Młoda pozbawia się przyjemności organizacji tej wspaniałej uroczystości. Otóż nie, głównym zadaniem konsultanta ślubnego jest przedstawienie propozycji, ofert odpowiadających potrzebom klientów, oraz "spięcie" wszystkich elementów w jedną, spójną całość. Należy pamiętać, że to Wy - przyszli Państwo Młodzi - zawsze podejmujecie ostateczne decyzje!


Czy chciałabyś zatrudnić konsultanta ślubnego - agencję ślubną do organizacji Waszego ślubu i wesela? Czy w ogóle rozważasz wynajęcie wedding plannera? Co myślisz o zatrudnieniu takiej osoby? Czekam na komentarze :)


Pozdrawiam :)67 wyświetlenia

Polecają nas

Obserwuj nas!

LUX Event Designers

Tel: 500 644 508

Tel: 508 053949

info@luxeventdesigners.com

© 2020 by LUX Events Designers.

 Wrocław, Jelenia Góra, Poland

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w twojej przeglądarce.

agencja ślubna wrocław | konsultant ślubny wrocław | wedding planner wrocław