5 Tradycji Ślubnych Czyli Zwyczaje i Przesądy...

Aktualizacja: 27 maj 2020

„Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego, oraz grosik do buta”.


Z pewnością słyszałyście te słowa, które pochodzą z wiktoriańskiej rymowanki z 1883 roku, a która w oryginale brzmi tak:

„Something Olde,

Something New,

Something Borrowed,

Something Blue,

And a Sixpence in her Shoe.”


Te tradycje, to tak naprawdę pięć symboli szczęścia, które Panna Młoda dodaje do swojej ślubnej stylizacji. Każdy z nich ma inne znaczenie:COŚ STAREGO

- Coś Starego – oznacza kontynuację. Ogólnie rzecz ujmując, ten „stary” przedmiot ma dać Pannie Młodej pewność, że jej małżeństwo jest częścią czegoś większego, kontynuacją rodów. Jest również symbolem jej związku z przeszłością, z jej przodkami. Jakie przedmioty można użyć? Np. babciną haftowaną chusteczkę, a może starą biżuterię mamy, lub welon, a czasem nawet suknię ślubną, bo przecież styl vintage jest nadal bardzo popularny.

COŚ NOWEGO

- Coś nowego – to tworzenie nowego związku. Zawierając związek małżeński z narzeczonym rozpoczynasz nową drogę życia. Jakie przedmioty można użyć? Tutaj nie będziesz miała żadnych problemów, bo zapewne większość elementów Twojej stylizacji jest nowa!COŚ POŻYCZONEGO

- Coś pożyczonego – tutaj są dwa znaczenia: po pierwsze pożyczasz coś od kogoś, kto jest dla Ciebie ważny; po drugie pożyczasz szczęście. Jakie przedmioty można użyć? Spełnienie tego jest dosyć trudne, bo potrzebujesz czegoś, co będzie pasowało do całej stylizacji. Może to być: biżuteria, spinka lub grzebyk do włosów, albo torebeczka.

Pamiętaj,

aby po weselu zwrócić pożyczony przedmiot, w przeciwnym razie szczęście może Cię opuścić!COŚ NIEBIESKIEGO

- Coś niebieskiego – kolor niebieski wkomponowany w ślubną stylizację, ma reprezentować wierność. Jak wkomponować kolor niebieski do ślubnej stylizacji? Dosyć prosto! Biżuteria np. z szafirami, grzebyk do włosów, buty, a jeśli nie chcesz, żeby kolor był widoczny – wówczas kup niebieską podwiązkę albo bieliznę z dodatkiem właśnie tego koloru.


ABY BYŁ DOSTATEK

White Tree Photography

Ostatni wers rymowanki mówi o pieniążku w bucie... - Grosik do buta – ten stary szkocki zwyczaj, to po prostu przepis na bogate i dostatnie małżeństwo. Sixpence już od dawien dawna nie jest wybijany w Wielkiej Brytanii, a więc stosuje się zamiennik, w postaci błyszczącego grosika, który wkłada się do lewego buta Panny Młodej. Czy i Ty włożysz grosik do swojego buta?

Mam nadzieję, że łatwo Wam będzie wkomponować wszystkie te zwyczaje do Waszego ślubnego wizerunku. Jeśli macie pomysły, lub wskazówki dla innych związane ze zwyczajami ślubnymi, przynoszącymi szczęście, to proszę podzielcie się z nami -dodajcie komentarz!


tradycje ślubne, porady ślubne, coś starego, coś nowego, rymowanka ślubna, wskazówki ślubne, zwyczaje slubne,

33 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Polecają nas

Obserwuj nas

LUX Event Designers

PL Tel: 500644508

UK Tel: 07783 904091

info@luxeventdesigners.com

© 2020 by LUX Events Designers.

 Wrocław, Jelenia Góra, Poland, UK

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w twojej przeglądarce.

agencja ślubna wrocław | konsultant ślubny wrocław | wedding planner wrocław