Wesele Księcia Harrego & Meghan- znamy szczegóły: przyjęcie weselne, jedzenie, tort i dekoracje.

Ach co to będzie za ślub!Już jutro, w sobotę 19 Maja 2018 w Windsor, Książę Harry i Meghan Markle zwiążą się świętym węzłem małżeńskim. Przygotowania mają już się ku końcowi, jutro zobaczymy ich efekt. A na ten moment co możemy powiedzieć o planach?Harry i Meghan

Zostało zaproszonych 600 osób, spośród których 200 najbliższych gości będzie się bawić na drugim, bardziej ‘kameralnym’ przyjęciu wieczorem. Tak, Państwo Młodzi, będą mieli dwa przyjęcia! Pierwsze przyjęcie to tak zwane śniadanie ślubne (wedding breakfast), które odbędzie się na Zamku Windsor. Tutaj goście zostaną podjęci, przez samą Królową Elżbietę II, w sposób bardziej formalny aniżeli wieczorna feta przewidziana na 200 osób, w oddalonym o zaledwie pół mili od Zamku, rezydencji Frogmore House. To właśnie tutaj Harry i Meghan pozowali do zdjęć zaręczynowych.


Motywem przewodnim jest wiosna...

Mark Flanagan, który jest głównym szefem kuchni królewskiej, będzie używał głównie produktów rodzimych, niektóre nawet z królewskich włości. Dania mają być odzwierciedleniem pory roku, która już obfituje w warzywa i owoce.

Przygotowania w królewskiej kuchni, w Windsor

Tradycyjne śniadanie ślubne jest serwowane po zaślubinach w formie eleganckiego obiadu. Tymczasem Harry i Meghan, oddalili się od utartych szlaków, i nie tylko zrezygnowali z posiłku na siedząco, ale również wybrali posiłki w miseczkach!

Potrawy w miseczkach

Taki sposób serwowania jest teraz na topie, ale nie według królewskich standardów. Ekspert od etykiety – William Hanson, który w 2016 napisał, że „tylko psy jedzą z misek” nie był podekscytowany wyborem Państwa Młodych, ale cóż, to jest ich wesele, ich dzień i mogą sobie pozwolić na co tylko mają ochotę.... jeśli tylko Królowa zatwierdzi!


Jedzenie w miseczkach już zagościło na salonach, firmy kateringowe już mają w swojej ofercie tego typu dania. Zwykle serwuje się 4 miseczki na osobę, a każda zawiera 4 do 5 kęsów. Wiadomo, że dania podane w czasie wesela Harrego i Meghan, będą idealne: dopieszczone wizualnie i smakowo.

Wiosenne produkty na wesele Harrego & Meghan


W przypadku przyjęć, gdzie dania spożywane są na stojąco, należy pamiętać o tym, aby zapewnić miejsce na zużyte naczynia, czy na odstawienie kieliszków. Kelnerzy muszą stale monitorować salę, aby na bieżąco zabierać odpadki i puste naczynia.


Skusilibyście się na tego rodzaju serwis na Waszym weselu?


A wieczorem, na przyjęciu dla najbliższych, na deser będą lody – prosto z busa z lodami!

Ciekawe czy to jest sposób, rodziny królewskiej, na zbliżenie się do poddnych?

Skoro już jesteśmy przy słodyczach – to skupmy się na torcie! I znowu zerwanie z tradycją. Tradycyjne torty weselne, zrobione są z ciasta z owocami, typu keks i pokryte pastą cukrową i lukrem. Natomiast tort Harrego i Meghan, będzie to ciasto o smaku cytrynowym i dzikiego bzu, przekładany lekkim, maślanym kremem. Na wyprodukowanie tego deseru zużyto: 200 cytryn, 500 jaj od kur z wolnego wybiegu, 20kg masła, 20kg mąki, 20kg cukru, 10 butelek syropu z dzikiego bzu z Sandrigham.

Claire Ptak w kuchni Buckingham Palace

Ma odzwierciedlać „promienne smaki wiosny” i będzie udekorowany świeżymi kwiatami. Brzmi pysznie, prawda? A kto wykona to arcydzieło? Claire Ptak, właścicielka cukierni ze wschodniego Londynu. Patrząc na jej wypieki, możemy być pewni, że tort urzeknie wszystkich gości.

I tak, ten wiosenny motyw ciągnie się, aż do dekoracji...

Philippa Craddock - Florystka

Nie mogę się wprost doczekać, aby zobaczyć co wyczaruje Philippa Craddock, okrzyknięta przez Vogue’a „królową londyńskich florystów”. Ma nie lada zadanie, do dekoracji będzie używać roślin i kwiatów z królewskich posiadłości, a ich zaletą ma by to, że są przyjazne owadom zapylającym. Tak więc ławki kościoła, korytarze, stoły itd. będą usłane roślinami z łąk!


Aż DWA bukiety! Tak, Meghan będzie miała, aż dwa! Taka to już tradycja w Domu Windsor. A skąd się wzięła? Królowa Elżbieta II wychodząc zmąż za Księcia Phillipa, zgubiła swój bukiet ślubny. W związku z czym weselu, musieli mieć sesję zdjęciową z nowy bukietem. Aby tego unknąć, teraz praktykują, aby mieć dwa identyczne bukiety, tak na wszelki wypadek. Ciekawe jak będzie wyglądał...

Wiadomo już, że ulubionymi kwiatami Meghan są piwonie, więc najprawdopodobniej znajdziemy je w bukiecie ślubnym.

Które z powyższych opcji wzielibyście pod uwagę przygotowując własne wesele?

Wiadomo, że Harry i Meghan nie muszą nic robić samodzielnie, bo oczywiście mają sztab ludzi, który czuwa nad wszystkim. Jeśli i Wy chcecie mieć wpływ na organizację swojego ślubu i wesela, ale bez uciążliwej pracy, zatrudnijcie konsultanta ślubnego. Taka osoba sprawi, że przygotowania weslne, planowanie i organizacja, będą łatwe i przyjemne dla Was. Wedding planner odciąży Was, zaoszczędzi Wam nerwów i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat usług skontaktujcie się z nami, lub odwiedźcie naszą stronę.


Pozdrawiam,

Justyna :)


16 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Polecają nas

Obserwuj nas

LUX Event Designers

PL Tel: 500644508

UK Tel: 07783 904091

info@luxeventdesigners.com

© 2020 by LUX Events Designers.

 Wrocław, Jelenia Góra, Poland, UK

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w twojej przeglądarce.

agencja ślubna wrocław | konsultant ślubny wrocław | wedding planner wrocław